Działalność atystyczna

Dla szóstoklasistów

LogowanieJEvents Filter

Kalendarz szkolny

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Legenda wydarzeń

Zmień wygląd kalendarza

default


Aktualności
100. ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 listopada 2018 19:21

09 listopada 2018 r. o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyła się wspaniała akademia poświęcona 100-leciu Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Scena udekorowana symbolami narodowymi, brzozowe krzyże, zapalone znicze i galowe stroje ozdobione biało-czerwonymi kotylionami stworzyły tego dnia podniosłą atmosferę.
Na początku uroczystości pani dyrektor serdecznie powitała całą społeczność szkolną i przybyłych gości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w którą tanecznym krokiem poloneza wprowadzili nas najmłodsi uczniowie. Słuchając patriotycznych piosenek i wierszy w wykonaniu dzieci, wszyscy czuliśmy się zjednoczeni i dumni, że jesteśmy Polakami. Najwięcej emocji i ogromny aplauz wywołał wspaniały taniec z flagami zaprezentowany przez uczniów klas I - III.
Później wszyscy obejrzeliśmy film dokumentalny, który przybliżył nam wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości.
Następnie przeżyliśmy wzruszającą chwilę, kiedy poczet flagowy wprowadził flagę Polski i wspólnie, w ramach akcji Rekord dla Niepodległej , punktualnie o 11.11 patetycznie odśpiewaliśmy 4 strofy Mazurka Dąbrowskiego.
W dalszej części programu uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali ciekawy montaż słowno-muzyczny, który obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze.
By uczcić 100 lat naszej ukochanej Ojczyzny, Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich zgromadzonych na uroczystości biało-czerwony, urodzinowy tort.
Uroczystość zakończył Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie klas III, V, VII.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować tak piękną i ważną rocznicę niepodległości naszej Ojczyzny i dać wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzień ten był dla wielu z nas prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu.

Więcej…
 
„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 października 2018 14:42

W naszej szkole, jak co roku, odbyło się „Ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów”.  Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do niej od początku roku szkolnego, ucząc się sumiennie wierszy, piosenek i wytrwale ćwicząc podczas prób, wszystko po to, aby ich ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień - 17 października.
Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.Następnie pani dyrektor Grażyna Bałdyga powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie uczniów klasy pierwszej, którym "oddała głos", aby mogli zaprezentować swoje umiejętności w programie artystycznym.Potem pierwszoklasiści
ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następniepani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ramienia każdego dziecka dużym ołówkiem. Dzieci świetnie prezentowały się w strojach galowych i uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Hejdyku. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej wręczyła uczniom dyplomy, a rodzice upominki. Później wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którego największą atrakcją był przepyszny tort dla całej społeczności szkolnej przygotowany przez jedną z mam.
Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Więcej…
 
Nagroda dla szkoły-zajęcia warsztatowe w Stacji Hydrobiologicznej Polskiej Akademii Nauk w Mikołajkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 października 2018 18:54

Szkoła w Hejdyku znalazła się w gronie placówek wyróżnionych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku za wieloletnią działalność w zakresie prowadzonej edukacji ekologicznej wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnej i regionalnej.

W ramach wyróżnienia zostaliśmy zaproszeni na zajęcia warsztatowe pt. „Zooplankton jezior mazurskich 3D”do Stacji Hydrobiologicznej Mikołajki Instytutu Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.W dniu 15.10.2018 uczniowie klas IV- VI pod opieką Pani Ewy Stachelek i Pani Małgorzaty Ruszczyk uczestniczyli w wycieczce do Mikołajek.Podczas zajęć dzieci wysłuchały wykładu Pana dr Tomasza Janeckiego. na temat zooplanktonu. Następie w sali laboratoryjnej z pobranych prób planktonowych z jeziora Mikołajskiego oglądali pod mikroskopem organizmy żyjące w wodzie. Rozpoznawały różne glony, a dodatkową atrakcją była możliwość oglądania ich w 3D. Zajęcia były bardzo ciekawą lekcją biologii i przyrody. Wyjazd ufundowała Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 października 2018 18:46

W tym roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela, 12 października. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.20 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Najpierw odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz przybyłych gości.
Po części oficjalnej na scenie pojawiły się odświętnie ubrane przedszkolaki, które pięknie zaśpiewały piosenkę. Również starsi uczniowie swoim występem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Humorystyczna scenka pt. Poszukiwanie idealnego ucznia wszystkim podobała się szczególnie. Był to rodzaj zabawnego przeglądu typów uczniów, których możemy spotkać
w szkole. Przygotowali go i wystawili ósmoklasiści. Część artystyczną zakończyli uczniowie klas IV i V , wygrywając na cymbałkach popularne życzenia Sto lat.
Następnie po raz drugi głos zabrała pani dyrektor, by podziękować młodym artystom za wspaniały występ oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za
dotychczasowe zaangażowanie. Podkreśliła swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Wręczyła również nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi.
Następnie wiele ciepłych słów i życzeń popłynęło z ust przedstawicielek Rady Rodziców. Były od pań kwiaty, miły upominek i słowa uznania skierowane do dyrekcji, nauczycieli
i pracowników szkoły.
Po akademii uczniowie udali się z wychowawcami do klas, by podziękować im za opiekę, nauczanie i cierpliwość.

Więcej…
 
Stypendia za naukę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 października 2018 18:45

W dniu 08.10.2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piszu odbyła się uroczystość wręczania stypendiów naukowych 180 uczniom szkół podstawowych z Gminy Pisz. Wyróżniono szczególnie uzdolnionych w zakresie przyrody, informatyki, języków obcych i matematyki. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły: Maja Ksepka, Wanessa Dąbkowska, Łucja Jędrzejczyk, Kinga Wiśniewska, Michał Zapert. Otrzymali oni jednorazowe stypendium w wysokości 1 tysiąca złotych, które musi być przeznaczone na cel edukacyjny dziecka m. in. na przybory, książki, podręczniki i atlasy, sprzęt komputerowy i multimedialny, pomoce naukowe. Pod okiem nauczycieli - opiekunów młodzi naukowcy mają szansę rozwinąć pasje.

Środki finansowe na stypendia pozyskano z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „ Ośmiu Najlepszych w Gminie Pisz”, który jest realizowany w bieżącym roku szkolnym w ośmiu szkołach podstawowych naszej gminy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

Organizacja pracy szkoły

Zajęcia edukacyjne :

 

poniedziałek:  7.30 - 13.55

wtorek:        7.30 - 13.55

środa:           7.30 - 14.40

czwartek:      7.30 - 13.55

piątek:          7.30 - 13.45

 

Godziny pracy szkoły:

7.00- 15.00

Aktualny Czas

Pogoda w regionie

Warszawa °C
Gdańsk °C
Olsztyn °C
Suwałki °C
  17.11.2018 Ferienhaus Ostsee

Odwiedziło nas...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9757
mod_vvisit_counterWczoraj4551
mod_vvisit_counterTen tydzień49653
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień79434
mod_vvisit_counterTen miesiąc171961
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc373644
mod_vvisit_counterWszystkich7967713

Aktualnie: gości 66 połączonych
Twoje IP: 54.221.9.6
 , 
Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa w Hejdyku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Adieu ®