Działalność atystyczna

Dla ósmoklasistów

LogowanieJEvents Filter

Kalendarz szkolny

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Legenda wydarzeń

Zmień wygląd kalendarza

default


Konkurs "Nasze ptaki"
Przygotowanie karmy dla ptaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 grudnia 2014 18:16

Uczniowie klas 0-III w ramach konkursu mieli postawione kolejne zadanie. Zrobienie jedzenia dla ptaków. Jedzenie wykonane było pod okiem nauczycieli wychowawców. Zgromadzone wcześniej produkty przyniesione przez dzieci zostały wymieszane w garze z wcześniej rozpuszczonym smalcem. Następnie zrobiliśmy otwory w pojemnikach po jogurcie, gdzie został przywiązany sznurek, który umożliwiał nam zawieszenie kubeczków na drzewie. Po wykonanym zadaniu i uprzątnięciu stanowisk pracy odstawiliśmy pokarm do zastygnięcia. Następnego dnia podczas zajęć wyszliśmy do przyszkolnego ogrodu, gdzie wywiesiliśmy jedzenie wykonane przez uczniów, oraz dosypaliśmy ziaren do karmników tam stojących. Wywiesiliśmy również jedzenie, które corocznie otrzymujemy z Nadleśnictwa Maskulińskie.

Katarzyna Wałuszko nauczyciel oddziału przedszkolnego

Więcej…
 
"Gra ściganka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 grudnia 2014 18:10

Podczas kolejnych zajęć przedszkolaki wraz z wychowawcą konstruowały grę „ściankę”. Gra umożliwiła podsumowanie i utrwalenie zdobytych wiadomości podczas zajęć. Dzieci mogły zmierzyć się z zagadkami na temat ptaków, utrwalić jakie ptaki przylatują do nas na zimę oraz jakie odlatują. Uczniowie mogli również poćwiczyć przeliczanie, rozpoznawanie ptaków. Nie zabrakło również pól, gdzie trzeba było naśladować odgłosy ptaków oraz zadań ruchowych. Dzieci z chęcią brały udział w zajęciach i często podczas swobodnej zabawy wracają do wykonanej gry.

Katarzyna Wałuszko nauczyciel oddziału przedszkolnego

Więcej…
 
Pogadanka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 grudnia 2014 18:05

W środę 17 grudnia w oddziale przedszkolnym klasy 0-III gościły w swoich progach Panią Annę Ptak, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o ptakach. Dzieci wraz z nauczycielami z zaciekawieniem słuchali informacji dotyczących różnych gatunków ptaków. Wysłuchaliśmy różnych ciekawostek z życia ptaków. Dowiedzieliśmy się między innymi, że większą część życia jerzyk spędza w locie. W powietrzu zbiera pożywienie i materiał na gniazdo, pije krople deszczu, śpi, szybując z wiatrem na dużej wysokości (do 2,5 km). Może pozostawać w locie bez przerwy przez 2 do 3 lat. Ląduje przede wszystkim podczas okresu lęgowego, budując gniazdo i karmiąc pisklęta. Zapoznaliśmy się również z różnymi gatunkami sikorek i dzięciołów. Dzieci również zaciekawione tematem zadawały pytania, które oczywiście nie zostawały bez odpowiedzi. mamy również nadzieje, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

Katarzyna Wałuszko nauczyciel oddziału przedszkolnego

Więcej…
 
Ptasie radio PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 grudnia 2014 17:14

Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciu z edukacji przyrodniczej „Ptasie radio – wprowadzenie nazw i rozpoznawanie pospolitych ptaków”. Na początku nauczycielka poprosiła dzieci, aby spróbowały zapamiętać i policzyć ptaki występujące w wierszu. Następnie przeczytała wiersz „Ptasie radio”. Uczniowie, gdy usłyszeli nazwę ptaka kładły żeton. Potem wymieniały nazwy ptaków, które zapamiętały i rozkładały ilustracje z nimi. N-i odtwarzał nagrania głosów ptaków, a dzieci próbowały odgadnąć czyj to głos. W dalszej części odbyła się zabawa „Zgadnij, kim jestem?” Na tablicy umieszczono ilustracje ptaków. Wybrane dziecko zapisało na kartce nazwę ptaka. Pozostali zadawali pytania, które miały pomóc w odgadnięciu, jaki to ptak, np.: Czy ten ptak ma długi ogon? Uczeń podchodził i zdejmował wszystkie ptaki z długimi ogonami. Zabawa trwała do czasu, kiedy na tablicy został wizerunek ptaka zapisanego na kartce. Na zakończenie dzieci dobrały się w pary i bawiły się w ”Ptasie memo”.

Ewa Stachelek

Więcej…
 
Zajęcia z ptakami w klasie 3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 grudnia 2014 09:47

Uczniowie klasy III podczas zajęć obejrzeli prezentacje multimedialne o ptakach żyjących w naszym środowisku, wykonali gazetkę klasową, rozwiązywali zagadki ornitologiczne, zadania matematyczne, poznawali o nich przysłowia, a także budowę, przystosowanie do życia w różnych środowiskach i rodzaje preferowanego pokarmu. Podczas ćwiczeń wykorzystywali albumy i książki o ptakach, a także Internet. Wykorzystały swoje zdolności plastyczne do wykonania obrazka. Jednak do uczestnictwa w tych zajęciach dzieci zaczęły przygotowywać się dużo wcześniej. Wspólnie z rodzicami w domu wykonywały karmnik dla ptaków, który został zawieszony w ogrodzie szkolnym. Dzieci  nasypały do niego nasionaoraz rozwiesiły wokół niego, wcześniej samodzielnie wykonaną  karmę. Następnie w ciszy,  skupieniu i z zaciekawieniem obserwowały ptaki, które przyleciały do ptasiej stołówki.

Przeprowadzone zajęcia to aktywnie i ciekawie spędzony wolny czas. Dzięki nim uczniowie mieli możliwość wykorzystywać różnorodne źródła informacji, rozwijać myślenie matematyczne w celu rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji. Rozwijały także swoją kreatywność, dzieliły się swoimi pomysłami, swoją wiedzą, doskonaliły pracę zespołową, współdecydowały oraz słuchały siebie nawzajem.

Sylwia Szmigiel

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Organizacja pracy szkoły

Zajęcia edukacyjne :

 

poniedziałek:  7.30 - 13.55

wtorek:        7.30 - 14.50

środa:           7.30 - 14.50

czwartek:      7.30 - 13.55

piątek:          7.30 - 13.55

 

Godziny pracy szkoły:

7.00- 15.00

Dziennik

Reklama

Programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualny Czas

Odwiedziło nas...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj811
mod_vvisit_counterWczoraj6898
mod_vvisit_counterTen tydzień811
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień35140
mod_vvisit_counterTen miesiąc160516
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc335674
mod_vvisit_counterWszystkich12056645

Aktualnie: gości 362 połączonych
Twoje IP: 34.236.170.48
 , 

Pogoda w regionie

Warszawa °C
Gdańsk °C
Olsztyn °C
Suwałki °C
  16.09.2019 Ferienhaus Ostsee
Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa w Hejdyku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Adieu ®