Działalność atystyczna

Dla ósmoklasistów

LogowanieJEvents Filter

Kalendarz szkolny

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Legenda wydarzeń

Zmień wygląd kalendarza

default


Ośmiu najlepszych w Gminie Pisz
Wizyta uczniów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 czerwca 2019 15:18

 

W piątek 5 kwietnia 2019 r. grupa uczniów z kl V, VII, VIII (18 osób) uczestnicząca w zajęciach matematyczno- wyrównawczych z matematyki i kole matematycznym w ramach realizowanego projektu ,,Ośmiu najlepszych w gminie Pisz” odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Obiekt zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, na  6 kondygnacjach w dawnym młynie parowym z końca XIX wieku.

 

Uczniowie mieli możliwość  samodzielnego przeprowadzenia  doświadczeń oraz badania zjawisk z różnych dziedzin nauki. Podczas zwiedzania poszczególnych ekspozycji   o tematyce przyrodniczej, fizyczno – technicznej każdy mógł wczuć się w rolę naukowca, konstruktora i wynalazcy. Duża część stanowisk skłaniała zwiedzających do współpracy, gdyż tylko wspólnymi siłami można osiągnąć cel w postaci wykonania zadania. Uczestnicy mogli poznać i zrozumieć prawa Pascala poprzez użycie specjalnej pompki i podniesienie siedziska oraz zasady Dynamiki Newtona poprzez przesuwanie krążków o różnej masie i wielkości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się najdłuższe w Polsce wahadło Foucaultao długości 33 metrów pozwalające obserwować zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi.

 

Wizyta w Centrum uświadomiła uczniom, iż tak naprawdę matematyka jest wszechobecna
w każdej dziedzinie życia człowieka oraz w każdej dyscyplinie naukowej. Bez znajomości matematyki  niemożliwe byłyby odkrycia i wynalazki. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu edukacyjnym pozostanie na długo w pamięci uczniów. Opiekunami grupy wycieczkowej były nauczycielki: Małgorzata Ruszczyk i Ewa Stachelek.

 

Więcej…
 
Piknik naukowy w ramach projektu „Ośmiu najlepszych w gminie Pisz” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 21:59

 

W środę 22 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr2 w Piszu odbył się piknik naukowy,  w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Ośmiu najlepszych w gminie Pisz”. Organizatorzy przygotowali osiem stoisk: roboty, nauka kodowania i programowania, kino sferyczne, gry edukacyjne, drukarka 3D, wirtualna rzeczywistość, doświadczenia chemiczne. Zadaniem uczniów była wizyta w poszczególnych stoiskach. Najciekawsze okazały się doświadczenia chemiczne. Można było zobaczyć kontrolowany wybuch balonu wypełnionego wodorem, doświadczenia ze sztucznym lodem. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom stacja wirtualna rzeczywistość. Ponadto warsztaty z robotyki uczyły dzieci programowania, sterowania i kodowania. Pobyt w kinie sferycznym wzbogacił uczestników w wiedzę z przyrody, biologii i fizyki. W czasie zwiedzania zaplanowana była wizyta w przygotowanej kawiarence, gdzie czekały na dzieci słodkości i napoje. Piknik okazał się dla uczestników projektu interesujący. Był to niezwykły dzień, w którym uczniowie zdobywali wiedzę poprzez doświadczenie. Połączenie zabawy z nauką pozwala lepiej zrozumieć zagadnienia matematyczno-przyrodnicze, dzięki praktycznemu zastosowaniu wiedzy.

Więcej…
 
Wycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 maja 2019 17:14

25 kwietnia 2019 r. pod opieką p. Ewy Stachelek i p. Małgorzaty Ruszczyk odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Uczestnikami byli uczniowie zajęć projektowych: przyrodniczych – dydaktyczno-wyrównawczych i koła zainteresowań przyrodniczo-eksperymentalnego prowadzonych w Szkole Podstawowej w Hejdyku. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu " Ośmiu Najlepszych w Gminie Pisz". Celem wycieczki było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego. Na początku uczniowie odwiedzili galerię HYDROŚWIAT. Mieli możliwość wcielenia się w rolę inżynierów, konstruktorów i poznania działania śluzy, tamy, śruby Archimedesa i stworzenia wiru wodnego. Kolejna galeria w interaktywny sposób przybliżyła odwiedzającym spójność, piękno i fascynujące działanie przyrody. Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia. Interaktywne stanowiska na wystawie NIEWIDOCZNE SIŁY  pozwoliły przyswoić naszym uczniom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu, a wystawa AKCJA: CZŁOWIEK poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Stanowiska dostarczyły odwiedzającym mnóstwo zabawy, a przy tym dały możliwość zdobycia wiedzy.

Więcej…
 
Ośmiu najlepszych w Gminie Pisz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 października 2018 18:38

Projekt „Ośmiu Najlepszych w Gminie Pisz”

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy z obszaru przyrodniczo - matematycznego oraz właściwych postaw, umiejętności u uczniów ośmiu szkół podstawowych Gminy Pisz poprzez stworzenie zaplecza do nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

W ramach projektu prowadzone są przez nauczycielki: Małgorzatę Ruszczyk i Ewę Stachelek następujące zajęcia:

- Zajęcia matematyczne dydaktyczno – wyrównawcze w kl.VIII

- Zajęcia przyrodnicze dydaktyczno – wyrównawcze w kl.V i VI

- Koło zainteresowań matematyczne w kl.V, VII, VIII

- Koło zainteresowań przyrodniczo – eksperymentalnych w kl.IV, VI, VII

Każdy rodzaj zajęć odbywa się w wymiarze 1 godziny tygodniowo.

Realizatorem projektu i pomysłodawcą jest Zespół Ekonomicznej Obsługi Szkół            i Przedszkoli w Piszu. W naszej szkole jest on realizowany  od 01.10.2018r. i potrwa do końca czerwca 2019r.

Więcej…
 


Organizacja pracy szkoły

Zajęcia edukacyjne :

 

poniedziałek:  7.30 - 13.55

wtorek:        7.30 - 14.50

środa:           7.30 - 14.50

czwartek:      7.30 - 13.55

piątek:          7.30 - 13.55

 

Godziny pracy szkoły:

7.00- 15.00

Dziennik

Reklama

Programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualny Czas

Odwiedziło nas...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj580
mod_vvisit_counterWczoraj6898
mod_vvisit_counterTen tydzień580
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień35140
mod_vvisit_counterTen miesiąc160285
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc335674
mod_vvisit_counterWszystkich12056414

Aktualnie: gości 253 połączonych
Twoje IP: 34.236.170.48
 , 

Pogoda w regionie

Warszawa °C
Gdańsk °C
Olsztyn °C
Suwałki °C
  16.09.2019 Ferienhaus Ostsee
Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa w Hejdyku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Adieu ®