Działalność atystyczna

Dla ósmoklasistów

LogowanieJEvents Filter

Kalendarz szkolny

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Legenda wydarzeń

Zmień wygląd kalendarza

default


Rok szkolny 2013/2014
Pożegnanie klasy VI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 lipca 2014 09:36

W dniu 26.06.2014r w sali widowiskowo- sportowej odbyło się uroczyste pożegnanie klasy VI. Najstarsi uczniowie przygotowali wraz z wychowawcą i przedstawili część artystyczną. W trakcie uroczystości głos zabrała także klasa V, śpiewając kuplety o absolwentach. Na koniec części bohaterom wieczoru wręczono pamiątkowe upominki. Kolejnym punktem była prezentacja multimedialna w sposób humorystyczny ukazująca sylwetki szóstoklasistów. Autorem pokazu był wychowawca klasy VI - Józef Knyżewski. Całość imprezy zakończyła dyskoteka i poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

Więcej…
 
Mecz piłki nożnej ze Szkołą Podstawową w Uścianach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 lipca 2014 09:32

W naszej szkole po raz kolejny odbył się mecz towarzyski z zaprzyjaźnioną szkołą w Uścianach. Uczniowie musieli oczywiście przygotować wcześniej boisko szkolne – wykoszono trawę wyznaczono linie. I gdy wydawało się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, niestety pogoda pokazała swoje nienajlepsze oblicze: było zimno, zacinał lekki deszcz. Pomimo chłodnych 60 minut, obie drużyny walczyły do ostatniego tchu, strzelając piękne bramki. Ostateczny wynik meczu okazał się korzystny dla gospodarzy, a najwięcej bramek strzelili najlepsi z najlepszych, czyli w. Sokołowska i J. Jędrzejczyk. Sportowe zmagania zakończyły się tradycyjnie - wspólnym ogniskiem z kiełkbaskami.

Więcej…
 
Koniec roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 lipca 2014 09:16

Drodzy Uczniowie, za Wami dziesięć miesięcy wytężonej nauki . Wielu z Was pracowało naprawdę wytrwale i osiągnęło wysokie wyniki . Świadectwo z czerwonym paskiem, stypendium czy nagroda książkowa są namacalnym dowodem Waszej pracowitości i systematyczności , a także potwierdzeniem, że nie marnujecie swoich talentów.  Pokazaliście na co Was stać. Wasze osiągnięcia to naprawdę powód do dumy.

Szkoła to nie tylko nauka, to miejsce, gdzie rodzą się więzi koleżeńskie, gdzie zawiązują prawdziwe przyjaźnie. Kolega czy koleżanka z podstawówki  może zostać przyjacielem do końca życia. Warto pielęgnować te uczucia także w wakacje.

Szczególnymi  myślami ogarniam dzisiaj naszych absolwentów. Wiedzcie, że jesteście wyjątkowi! Mam nadzieję, że będziecie wzrastać w mądrości,  ze świadomością , co w życiu jest naprawdę ważne, a kolejne lata nauki niech będą potwierdzeniem potencjału, który w Was drzemie. Jeśli przyjdą trudne chwile, śmiało proście o pomoc. Trudne doświadczenia też są potrzebne i ważne dla osobistego rozwoju

U progu wakacji życzę wszystkim Uczniom , a aby rejs po oceanie wakacyjnych przygód przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, abyście ciesząc się wymarzoną pogodą, wypoczęli i nabrali sił do nowych wyzwań oraz  realizacji marzeń i planów.

Więcej…
 
Wycieczka do Białegostoku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 lipca 2014 08:55

25 czerwca br. uczniowie kl. III –VI uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Tego dnia pogoda nam sprzyjała, a dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.Zaczęliśmy od wizyty w Filharmonii Podlaskiej, gdzie przed spektaklem uczniowie wzięli w wernisażu prac Rafała Olbińskiego, uznanego na całym świecie malarza, grafika i twórcy plakatu. Następnie mieliśmy możliwość zasiąść przed niezwykła sceną – sceną wypełnioną wodą, na której wystawiono historię Brzydkiego Kaczorka, na motywach baśni H. CH. Andersena. Niecodzienna aranżacja wzbogacona była wieloma zaskakującymi elementami. Niezmienny pozostał tylko przekaz: każdy potrzebuje akceptacji i miłości. Po spektaklu udaliśmy się do Parku Jurajskiego w Jurowcach, gdzie  dzieci, po ciekawej lekcji z dziejów ziemi, oddały przeróżnym harcom: przejażdżki na autodromie, park linowy,  dmuchańce, trampoliny i gokarty. Posileni smacznym obiadem udaliśmy się do Twierdzy Osowiec, gdzie pan Mirosław Worona, charyzmatyczny przewodnik, nie tylko odsłaniał tajniki historii, ale także cudownie reżyserował emocjami zwiedzających, serwując im na przemian to porcję dobrego humoru, to łyk strachu w mrocznych korytarzach twierdzy. Późnym popołudniem udaliśmy się do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tam przeszliśmy dwie trasy: jedna odsłoniła przed nami torfowiska z charakterystyczną roślinnością i bagiennymi oczkami po torfowych wyrobiskach, druga zaś prowadziła przez typowe dla parku mokradła. Po trasie ogadaliśmy między innymi gniazda remiza i żeremia bobrów. W dobrych humorach wróciliśmy do domów późnym wieczorem.

Więcej…
 
Wycieczka do Pisza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 lipca 2014 08:53

25 czerwca 2014roku uczniowie z klas O-II  i ich opiekunowie wybrali się na wycieczkę do Pisza. Pierwszym punktem ich wyprawy był Ośrodek Edukacji Leśnej „Pliszka” w budynku Nadleśnictwa Pisz, gdzie zostali  powitani przez  pana Macieja Domańskiego oraz drewniane rzeźby wykonane przez pracownika Nadleśnictwa Pisz. Podążając korytarzem, obejrzeli szereg tematycznych tablic edukacyjnych, aż dotarli  do sali z eksponatami,               w której znajdowała się ekspozycja zwierząt leśnych i ptaków wkomponowana w imitację fragmentów lasu.  Dużą atrakcją były  łosie oraz inne  eksponaty, między innymi: wydra, borsuk, dzik, bóbr, jeleń, sarna,  wiewiórka oraz ptaki pochodzą z Puszczy Piskiej.  Uczniowie obejrzeli  tu również wystawę  tematyczną „Drewno surowiec doskonały” oraz stosy drewna, które pod okiem fachowca można było  zmierzyć. Na zakończenie uczniowie przeszli do sali wykładowej, gdzie pokolorowali wybrane przez siebie malowanki zwierząt leśnych.

Drugim punktem wyprawy było Muzeum Ziemi Piskiej, w którym to uczniowie obejrzeli  bogatą kolekcję flory i fauny  Puszczy Piskiej, a także szereg cennych zabytków archeologicznych, etnograficznych oraz historycznych, wśród nich zabytki osiemnastowiecznego piśmiennictwa mazurskiego oraz  stare zdjęcia Ziemi Piskiej. Ponadto dzieci zapoznały się z obrazem przedstawiającym obrzęd galicyjskiego pochówku, dwiema popielnicami ze szczątkami ludzkimi, które zostały wykopane na  ul. Okopowej w Piszu (dowodzące tego,  iż w tym miejscu dawniej mogło znajdować się galicyjskie cmentarzysko), gablotą z dawnymi narzędzia codziennego użytku, ozdobami, jak  również oglądały dawne sprzęty i meble będące  wyposażeniem  dawnego domu.

Na zakończenie wszyscy udali się na pyszne lody. W wyśmienitych humorach wrócili do domów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

Organizacja pracy szkoły

Zajęcia edukacyjne :

 

poniedziałek:  7.30 - 13.55

wtorek:        7.30 - 14.50

środa:           7.30 - 14.50

czwartek:      7.30 - 13.55

piątek:          7.30 - 13.55

 

Godziny pracy szkoły:

7.00- 15.00

Dziennik

Reklama

Programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualny Czas

Odwiedziło nas...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj652
mod_vvisit_counterWczoraj6898
mod_vvisit_counterTen tydzień652
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień35140
mod_vvisit_counterTen miesiąc160357
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc335674
mod_vvisit_counterWszystkich12056486

Aktualnie: gości 257 połączonych
Twoje IP: 34.236.170.48
 , 

Pogoda w regionie

Warszawa °C
Gdańsk °C
Olsztyn °C
Suwałki °C
  16.09.2019 Ferienhaus Ostsee
Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa w Hejdyku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Adieu ®