Działalność atystyczna

Dla ósmoklasistów

LogowanieJEvents Filter

Kalendarz szkolny

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Legenda wydarzeń

Zmień wygląd kalendarza

default


Rok szkolny 2015/2016
Rozwiązujemy języki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 grudnia 2016 08:44

Za nami już VII Szkolny Konkurs Recytacji Prozy odbywający się pod hasłem Rozwiązujemy języki. Konkurs ma na celu rozwijanie zdolności recytatorskich i uwrażliwianie młodego czytelnika na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Ważną jego rolą jest również popularyzacja utworów dla dzieci i młodzieży. Poprzez recytację dzieci rozwijają pamięć i wyobraźnię, bogacą przeżycia uczuciowe, wzbogacają słownictwo i uczą się pięknego mówienia.

Tegoroczne popisy aktorskie uczniów przebiegały w mikołajkowej atmosferze, gdyż odbyły się 6 grudnia. Wzięło w nich udział 20 uczniów. Byli to najlepsi recytatorzy z poszczególnych klas. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Deklamacjom przysłuchiwała się komisja w składzie: Beata Wysoka, Aneta Rudnik-Faryn i ks. Tomasz Orłowski.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kl. I-II

1.Weronika Sawicka

2.Nie przyznano

3.Nie przyznano

Wyróżnienie: Krzysztof Krysiak

Kl. III-IV

1.Jolanta Pac

2.Milena Szmigiel

3.Maja Ksepka

Kl. V-VI

1.Dawid Wiśniewski

2.Kinga Wiśniewska

3.Maria Padiasek

Wyróżnienie: Bartosz Bugnacki

Wszystkich nagrodzonym i wyróżnionym  gratulujemy!

Uczestnikom dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy za rok.

Podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy również  do nauczycieli.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2016 12:54

 

Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych , także i w tym roku  w naszej szkole, a dokładnie w szkolnej  bibliotece, która zamieniła się w Misiolandię, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W spotkaniu uczestniczyli  najmłodsi uczniowie naszej szkoły   z klas. 0 – III, które przyniosły ze sobą swoje ukochane pluszowe misie. Dzieci poznały historię związaną z powstaniem tego dnia, a także wysłuchały fragmentów książki Czesława Janczarskiego " Miś Uszatek", które przeczytała nam mama Krzysia i Wojtka. Zabawa była doskonała. Była muzyka, śpiewy i pląsy. Uczniowie mieli również  możliwość zapoznania się z wystawką książek o misiach. Nie zabrakło misiowych puzzli, z których powstał „Miś –Gigant”, słuchowiska „Przygoda niedźwiadka” oraz tortu w kształcie oczywiście  misia, który był niespodzianką od mamy Julka z klasy drugiej. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych misiowych medali.  Dzień  Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa, biblioteki i  świetnej zabawy.  

 

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 15:51

W  czwartek 10  listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wszyscy tego dnia przyszli do szkoły w odświętnych strojach, a przyozdobieni kotylionami i biało- czerwonymi wstążkami prezentowali się dostojnie.

Inscenizację z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali  uczniowie z klasy 6. W krótkiej scence opowiedzieli o trudnej drodze, jaką przebyła  nasza Ojczyzna,  zanim po 123 latach odzyskała  suwerenność. Całość ozdobiły piękne pieśni niepodległościowe i patriotyczne.

Poza tradycyjnymi pieśniami takimi jak „Rota”, „Wojenko, wojenko” , „Pierwsza brygada”, usłyszeliśmy  wzruszającą pieśń o ptaku w niewoli. Wykonały ją dzieci z klasy 1.i 2. Do historii szkoły przejdzie zapewne wykonanie pieśni „O, mój rozmarynie” w wykonaniu Jakuba Szmigla i jego klasy. Solowym występem zachwycił również Dawid Wiśniewski.

Więcej…
 
Spotkanie z książką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 15:47

Jesienne wieczory to dobry czas na książkę  i właśnie na takie spotkanie zaprosiły 9 listopada uczniów naszej szkoły panie z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu. Bibliotekarki panie Małgorzata Podsiad i Krystyna Rękawek zaprezentowały książki, które w niezwykły sposób oddziaływały na wyobraźnię młodego czytelnika.

Autorką  trzech z nich jest Iwona Chmielewska.  W książce pt. „ W kieszonce”,  bawiąc się w zgaduj-zgadulę, „wyczarowuje” z dziecięcych kieszonek wiele zdumiewających przedmiotów. To była doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

Jak przeistoczyć ślad po żelazku na pamiątkowym obrusie po babci w coś twórczego  i rodzinnego, dowiedziały się dzieci z książki pt. „Kłopot”. Ta historia uczy dzieci, że w kochającej się rodzinie  nawet najtrudniejsze problemy da się rozwiązać.

 

Wraz z kolejną pozycją książkową dzieci poznały nie tylko przygody Panny Kreseczki, dziewczynki  narysowanej na płocie, która na plecach przechodnia rusza w świat, ale także japoński teatr Kamishibai, bo właśnie z wykorzystaniem tej sztuki zaprezentowano  treść książki .  Dzieci po raz pierwszy uczestniczyły w takim przekazie.

Cztery miski to bohaterki kolejnej książki Iwony Chmielewskiej. Krótki tekst, ale jakże  inspirujący do głębokiej refleksji nad poważnymi sprawami  i zachęcający do wspólnej zabawy. Wodze wyobraźni uruchomiły dzieci, kiedy pozwolono im kredą  dorysować różnorakie elementy do czterech półokręgów, czyli miseczek. Jak za pomocą czarodziejskiej różdżki podłoga w sali sportowej pokryła się autami,  grzybkami, lodowymi rożkami czy kwiatami. Świetna zabawa, która pochłonęła wszystkie dzieci.

Na zakończenie panie z bibliotece zaprosiły uczniów do skorzystania z kosza wypełnionego strojami postaci z bajek. Była to doskonała okazja do zrobienia sobie pamiątkowej fotki.

Tego dnia uczniowie mieli możliwość zakupu książki, korzystając z zorganizowanego w szkole kiermaszu. Ze sprzedażą książek świetnie sobie poradziły Kinga Rudnik i Łucja Jędrzejczyk.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu za niezwykłe spotkanie.

 

Więcej…
 
Święto pieczonego ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 października 2016 12:34

Jesień to czas miłych spotkań przy ognisku. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie Święta pieczonego ziemniaka. Tegoroczne spotkanie przygotowane przez Radę Rodziców odbyło się 30 września. Dopisała pogoda i oczywiście humory. Smakowitych pieczonych ziemniaków ubywało z każda chwilą, a one, jak skuteczna witamina, poprawiały nastrój i zachęcały do coraz wymyślniejszych zabaw. Nie wiadomo kiedy najmłodsi przemienili się w usmolonych kominiarczyków. Wesołe harce na powietrzu trwały do wieczora.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie imprezy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

Organizacja pracy szkoły

Zajęcia edukacyjne :

 

poniedziałek:  7.30 - 13.55

wtorek:        7.30 - 14.50

środa:           7.30 - 14.50

czwartek:      7.30 - 13.55

piątek:          7.30 - 13.55

 

Godziny pracy szkoły:

7.00- 15.00

Dziennik

Reklama

Programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualny Czas

Odwiedziło nas...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj781
mod_vvisit_counterWczoraj6898
mod_vvisit_counterTen tydzień781
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień35140
mod_vvisit_counterTen miesiąc160486
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc335674
mod_vvisit_counterWszystkich12056615

Aktualnie: gości 337 połączonych
Twoje IP: 34.236.170.48
 , 

Pogoda w regionie

Warszawa °C
Gdańsk °C
Olsztyn °C
Suwałki °C
  16.09.2019 Ferienhaus Ostsee
Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa w Hejdyku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Adieu ®